ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Lepové pásy Stromset

Práve si prezerá 9 zákazníkov.
Kód: 31200027
SKLADOM 9 KUSOV – PRIPRAVENÉ NA ODOSLANIE
Cena za jednotku bez DPH:
2,00 €
2,40 € s DPH
+ KS
Volajte počas pracovných dní
od 8 do 16:00 hod., alebo píšte na objednavky@spuchlak.sk
+421 911 016 340

Popis produktu

STROMSET lepové pásy slúžia ako ochrana stromov pred lezúcim hmyzom, predovšetkým pred piadivkou jesennou, mravcami a pod.. Lepový pás je obojstranne funkčný. Pás sa nalepí okolo kmeňa a tým mechanicky zabráni škodcom prístupu do koruny stromu. Je zložený z ekologicky neškodného polypropylénu.

Ochrana pomocou lepových pásov:
Počas septembra až do začiatku októbra montujeme lepiace pásky okolo kmeňov stromov proti piadivkám. Načasovanie je veľmi dôležité, aby sme pásy aplikovali ešte predtým, než samičky motýľa vylezú do koruny. Ide o jednoduchý a veľmi efektívny spôsob redukcie piadivky jesennej. Lepiace pásy upevňujeme okolo kmeňa stromu tesne pod rozkonárením. Toto účinné riešenie neobsahuje žiadne toxické chemikálie, ktorými by sme ohrozovali vlastnú rodinu. 

Piadivka zimná a piadivka jesenná patria medzi pomerne významné škodce ovocných stromov, pričom pri veľkom výskyte ich larvy spôsobujú holožery.  Bezkrídle samičky na jeseň lezú do korún stromov, aby tam nakládli vajíčka na konáriky jednotlivo alebo v malých znáškach. Z prezimovaných vajíčok sa v apríli liahnu larvy, dospievajú koncom júna, kuklia sa v pôde. Škodca má do roka len jednu generáciu.

Mravce dokážu narobiť poriadnu neplechu najmä preto, že “prevážajú” rôznych škodcov ako vošky. Ak sa neviete zbaviť mravcov na strome, oviňte okolo kmeňa stromu lepiaci pás. Za pár hodín zbadáte, koľko mravcov sa naň chystalo.

Výhody :

  • bez zápachu
  • bez insekticídov
  • dlhodobo pôsobiaci lep (závisí na poveternostných podmienkach)
  • lepové pásy možno použiť na monitoring a zníženie škodlivého hmyzu na ovocných stromoch

Použitie :

Pred nalepením pásu, by ste mali  zhrubnutú borku najskôr očistiť drôtenou kefou, aby bol povrch kmeňa čo najhladší a pás k nemu dobre priliehal. Pás naozaj tesne omotajte okolo kmeňa lepivou stranou smerom hore tak, aby ho samičky piadiviek nedokázali podliezť.

  • proti piradivkám - lepové pásy STROMSET upevňujte na stromy už pred prvými nočnými mrazmi (semtember, október), pretože samičky piadiviek už v tomto období, teda v období prvých nočných mrazov vyliezajú po kmeňoch do korún stromov, kde kladú vajíčka 
  • proti pukliciam slivkovým - lepové pásy treba vyvesiť už predjarnom období, v čase keď naliezajú zo zeme do korún stromov (február, marec) 
  • proti mravcom -  mravce roznášajú vošky, lepové pásy je potrebné vyvesiť v jarných mesiacoch (apríl, máj)
Technické parametre
Forma ochranylep
Ean8594003334108
Váha0,15 kg
Kusov v balení1 ks
Recenzie zákazníkov
Pridať príspevok
Zatiaľ nik nenapísal recenziu tohto tovaru.

PODPORA

V prípade problémov alebo ak máte iné technické otázky kontaktujte náš servisný team od 8:00 do 16:00:

Pre zmenu, storno alebo reklamáciu:

Tel.: +421 911 016 340

Pre technické info ohľadne produktov:

Tel.: +421 911 118 518
Mail.: objednavky@spuchlak.sk